• Looduse tasakaal ja harmoonia...

 • Looduse tarkus ja elujoud...

 • Looduse energia ja vastupidavus...

Mis on Gemmateraapia?

Gemmateraapiast lühidalt
Описание: http://www.salusclinic.ru/images/17.jpg
Gemmateraapia [ladina keelest gemma – pung; therapeia – ravi] on taimse ravi alaliik, milles kasutatavaid ravitooteid valmistatakse peamiselt erinevate puude ja põõsaste embrüonaalsetest kudedest (pungad ja tärkavad võrsed, kuid ka paljunemisega seotud taimeosadest (seemned ja urvad) ning vastkasvanud kudedest (juur ja juureidud). Kahel juhul valmistatakse ravivahendeid ka taimemahlast.

Seda toormaterjali korjatakse kevadel (seemnete puhul sügisel), puu või põõsa aastase tärkamise tippajal selleks, et saada kätte erinevaid toitaineid, vitamiine, taimseid hormoone ja ensüüme, mis vabanevad tärkamise ajal ning millest mõni ongi taimes olemas vaid sel konkreetsel perioodil. Gemmateraapia eripära seisneb selles, et:

 • - uute lehtede, okste ja õite tärkamisel on puude ja põõsaste vitaalsus oma maksimumpunktis
 • - nendesse taimeosadesse on koondatud taime eluenergia
 • - see energia kandub üle gemmateraapia preparaatidesse
 • - gemmateraapia toetab ja võimendab teiste looduslikke meetodite efektiivsust
 •  

  Kõigile on teada tõsiasi, et noortel kevadistel võrsetel on uskumatu energia kasvu ja arengu jaoks. Loodus ise on neile kinkinud need hämmastavad omadused. Ja see on arusaadav, kuna nad peavad „ellu jääma” rasketes kliimatingimustes: äärmiste temperatuurilanguste, piiratud valgusreziimi, külmade tuulte ja jäätumise juures. Kasvuperioodil tarvitavad noored taimed ahnelt päikese, kuu, maa elustavat energiat. Neis toimuvatel ainevahetusprotsessidel on kolossaalne kiirus – elu ronib päevavalgele!

   

  Just seetõttu taimede idanevatest osadest tõmmised on võimsad energeetilised vahendid. Kõige paremini toimivad nad drenaazisüsteemide (eritussüsteemide) puhastamiseks, avamiseks ja ettevalmistamiseks, et organismist toksiine välja viia.

   

  Gemmateraapia on oma olemuselt unikaalne. Selle toime ei leia aset mitte elundite ja süsteemide tasandil, nagu toimub paljude puhastava ravi meetodite puhul, vaid raku tasandil. Gemmateraapiat soovitatakse kasutada mitme nädala jooksul kõigi eritussüsteemide (sapipõis, neerud, maks, nahk, kopsud) aktiivseks sisselülitamiseks. Sageli eritub koos roojaga suur hulk parasiite. Gemmateraapial puuduvad vastunäidustused ja see on efektiivne igas vanuses.